Posty

Wyświetlanie postów z 2024

Festiwal Jaworzno 2024

Obraz
 Z Jaworzna w tym roku udało się wrócić z dwoma nagrodami :) To bardzo dużo, zważywszy, że wystawiałem tylko trzy modele. Szczególnie nagroda za Hayate cieszy i jest w zasadzie całkiem niespodziewana :) Festiwal to jednak przede wszystkim ludzie. W tym roku było tak intensywnie, że nawet nie było kiedy zrobić zdjęć... Te kilka modeli które bardzo przyciągnęły moją uwagę uchwyciłem pierwszego dnia. Wybór jest strasznie subiektywny ;) Ale największe wrażenie w lotnictwie zrobił na mnie rumuński Łoś. Ot takie zwichrowanie ;)

Galeria "pocztowego" Spitfire Vb

Obraz
 Jeszcze jedna powtórzona galeria modelu zrobionego jakiś czas temu. Ten samolot zasługuje na nieco więcej uwagi w fotostudio. Wersja "bez cenzury", z widocznymi wszystkimi babolami związanymi z taką ilością kalek. Stara galeria do obejrzenia  tutaj , a warsztat  tutaj . Tamiya 1/48 Spitfire Vb, dowódca Pierwszego Polskiego Skrzydła Myśliwskiego W/Cdr Stefan Janus.

Galeria Avia S-92 (Me-262) Revell 1/72

Obraz
Avia S-92 czyli czeski Messerschmitt Me-262. Model Revell 1/72, kalki CMK, tablica Yahu i kilka części ze starej blaszki Eduarda. Wykonany samolot był w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku pomocą naukową w szkole w Ołomuńcu i nigdy nie wzbił się w powietrze. Całość malowana Mr. Color C08, do tego biały jako filtr oraz bezbarwny Hataki Orange. Do brudzenia użyto olejnych specyfików AK oraz Modellers World. Szczegółowy opis budowy można znaleźć tutaj .

Warsztat Avia S-92 (Me-262) Revell 1/72

Obraz
Model Revella Messerschmitt Me-262 w skali 1/72 trafił do mnie dość dawno, bo na początku lat dwutysięcznych, a miał być budowany w ramach projektu PWM (Polska Witryna Modelarska). Do budowy nie doszło, koncepcja zmieniała się z biegiem lat, ale na warsztat model trafił niedawno jako czeska Avia S-92. Do waloryzacji modelu użyłem blaszki Eduarda (edycja Zoom) oraz tablicy Yahu.  Do pomalowania kokpitu zastosowałem farbę AK RC 272. Z perspektywy czasu uważam, że powinienem go trochę rozjaśnić... Poniżej fotki pierwszych etapów budowy.   Ponieważ na wszystkich dostępnych zdjęciach budowanego przeze mnie egzemplarza (PL-01), klapy są opuszczone w dół, zdecydowałem się je oddzielić i wychylić. Decyzja przyszła trochę za późno, bo już po sklejeniu skrzydeł. Był to jeden z czynników, który spowodował, że ostatecznie trochę mnie ta operacja przerosła. Z etapu sklejania modelu na uwagę zasługuje wspomnienie o fatalnym spasowaniu gondol silnikowych do skrzydeł. Operacje szpachlowa...